אייטינגון ושפילריין

באה ממשפחה  אמידה . היתה  בחופשה  שוויץ כאשר נתקפה  בתקפי חרדה עמוקים. ב1904 הושאר לטיפול על ידי  דודה  שוויץ במרפאה  הפסיכיאטרית בציריך. סבינה  שפילריין עוברת טיפול אצל יונג. מאוהבת בו. הופכת להיות פסיכואנאליטיקאית מגלה  את אינסטינקט המוות כקובע בתהליך ההזדהות והשינוי עם האהוב. קשר בין אהבה ומוות בביטול האני. מטפלת  בפיאז'ה. היתה  כנראה  בין הגורמים  לפירוד בין פרויד ויונג  כשניסתה לפשר  ביניהם.

ב1912 נישאה לשפטל יהודי  מרוסיה. ב1924 נולדו שתי בנותיה. עברה לרוסיה ומקימה גן ילדים במוסקבה. חזרה לרוסטוב והקימה  שם מרפאה. עוסקת בפסיכואנאליזה לילדים. השפיעה  על מלאני קליין.

 

בעלה נישא שוב ונולדה לו בת שתי הנשים גידלו את שלושת הילדים בעת ששפטל מת.

ב1936 נלקחו אחיה, בעלה ואביה לסיביר  בעת הטיהורים הגדולים.  הם הוצאו להורג.  נינה אשתו השנייה  של בעלה  ברחה לאוראל  סבינה  נשארה ברוסטוב ב1942 נרצחה עם שתי בנותיה  על ידי  הנאצים.

 

אייטינגון

גרשון אייטינגון פתח תקווה בית  ברחו גוטמן. בית כנסת של חב'ד. פרדס אייטינגון (בסגולה  של ימינו) מאין כל זה

חיים אייטינגון פרוות  בלייפציג, בלודז' בארצות הברית

מוטי אייטינגון – מקים חברת פרוות בארצות הברית. תעשיית ייצוא של ברית המועצות לפרוות להלביש את הבורגנות של אמריקה.  בארצות הברית מאשימים את  מוטי בריגול לטובת ברית מועצות.

משפחת אייטינגון בארץ – פסנתרנית נשואה ל ישראל רייכרט איש בוטניקה וחקלאות שבהיותו בגרמניה ואיטליה  העביר את אנצו סרני ואת חיים ארלוזורוב לציונות.

 

לאוניד אייטינגון איש  שירות חשאי של  ברית המועצות. מלווה את טרוצקי לטורקיה. לפני שיפליג למקסיקו.

היה נציג מוסקבה  בסין עם התעוררות הקומוניזם  היני.

בזמן מלחמת אזרחים בספרד  משכנע  את  ממשלת ספרד הרפובליקאית  להפקיד  את  הזהב שלה  בברית המועצות ומארגן אונייה להעברת הזהב  לברית המועצות.  הוא  פוליטרוק  קומוניסטי בספרד.  מעביר לספרד  הרפובליקאית  עזרה  צבאית  1000 מטוסים 900 טנקים 30.0 טון תחמושת.

ב1940 מתמנה  על ידי סטאלין לרצוח את טרוצקי. מארגן את  צייר  סיקיירוס למעשה הרצח.  מנסה לרצוח ונכשל.  לאוניד נמלט. הוא מתפטר ולא מקבלים את התפטרותו. בפעם השנייה מצליחים לרצוח את טרוצקי.

במצור על מוסקבה  הוא משתתף  כפוליטרוק בקרב.

עם חיסול היהודים של סטאלין הוא נכלא ומשתחרר  עם  מותו של  סטאלין כבעל הברית של בריה ראש  המשטרה  החשאית. עם נפילתו שוב נאסר. סתו כנראה  היתה  גם פעילה  בשירות החשי  נלחמה  לריהביליטציה לאביה  וב1993 זכתה  להשיג אותה  אך אביה  כבר לא  היה  בין החיים.

מאקס אייטינגון : רופא  בשוויץ ממשפחת הפרוונים העשירים. משתכנע מיונג ופרויד. מממן  בהונו  פרסום החוברות של הפסיכואנליטיקאים. מייסד  קליניקה בברלין על בסיס של  שירות גם לעניים.  מבחינה הגותית קשור  לשסטוב וגם מגלה  יהדות פתוחה וציונית.  כשנאצים עולים לשלטון הוא  עומד בראש  החברה  לפסיכואנאליזה. פרויד מציע לו להישאר ולהתעלם מהדחתו כיהודי מראש  החברה  ברלין אך הוא  מעדיף להגיע לארץ ישראל. כאן הוא נענה לפנייתה  של  הנרייטה  סולד להעניק מימד  של עומק למפעל עליית הנוער. בחשאי הוא  תורם  למפלגה  הקומוניסטית פ.ק.פ  האם כדי להגן על בנה  של אשתו השחקנית מירה חוטין (שהתגרשה  מבעלה אחרי  שגילה   שהיא  בוגדת , עזבה את רוסיה והשאירה  שם את בנה) באופן מפתיע  בנה של אשתו לא נפגע  בטיהורים והיה  לאבי פצצת  האטום של  ברית המועצות יורי. חוטין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *